پرسش های رایج

پرسش‌های عمومی

مرکز کاردرمانی رشد در چه محدوده ای از شهر تهران قرار دارد ؟می خواهم فرزندم را برای بار اول به کلینیک بیاورم . چه باید بکنم ؟جلسه تیمی (ارزیابی گروهی) چیست ؟اگر از کارکرد درمانی و یا ارتباطی یک درمانگر رضایت کافی ندارم چه کنم ؟

پرسش‌های عمومی


مرکز کاردرمانی رشد در چه محدوده ای از شهر تهران قرار دارد ؟

مرکز کاردرمانی رشد ، همان طور که در نوار پایین صفحات وب سایت مشخص شده است ، در محدوده ای از غرب تهران واقع شده است که از شمال با بلوار دریا ( سعادت آباد ) ، از جنوب با خیابان دادمان ( شهرک غرب ) ، از شرق با اتوبان چمران و از غرب با اتوبان یادگار امام محصور شده و به آنها دسترسی مطلوبی دارد . [ بازگشت ]

می خواهم فرزندم را برای بار اول به کلینیک بیاورم . چه باید بکنم ؟

امیدواریم همه فرزندان ایران همواره سالم و تندرست باشند . با این وجود در صورتی که تمایل دارید برای بار اول به کلینیک مراجعه کنید ، می بایست با یکی از شماره های تماس 88070231 و 88079728 تماس حاصل نمایید . یکی از مسئولین پذیرش ( بسته به نوبت کاری مقرره ایشان ) پاسخگوی تماس شما می باشند . این تماس ثبت می شود .
در این تماس حتما باید نام و نام خانوادگی فرزندتان را اعلام نمایید و شماره تماس ( ثابت و همراه ) را نیز به مسئول پذیرش اعلام کنید . همچنین باید مشخص کنید که تقاضای برگزاری جلسه با چه فردی را دارید . به طور معمول برای مراجعینی که برای بار اول تمایل به حضور در مجتمع دارند ، توصیه اکید می شود که یک جلسه ارزیابی ( آقای دکتر پیشیاره ) و یا درخواست یک جلسه تیمی جهت ارزیابی همه جانبه مشکل را اعلام کنند .
ظرف یک هفته می بایست از طرف مجتمع با شماره اعلام شده از طرف شما تماس گرفته شود . در صورتی که این اتفاق نیفتاد مجددا با مجتمع تماس حاصل فرمایید و با سوپروایزر و مدیریت داخلی مجتمع ( سرکار خانم ربانی ) مساله را در میان بگذارید تا ایشان پاسخگوی پرسشهایتان باشند . [ بازگشت ]

جلسه تیمی (ارزیابی گروهی) چیست ؟

جلسه تیمی یکی از بزرگترین نقاط قوت و ارزشهای مجتمع توانبخشی عصبی رشد است .
هدف از برگزاری این جلسات ، ارزیابی دقیق و همه جانبه مشکل ، تشخیص دقیقتر ، تنظیم برنامه همه جانبه درمانی - توانمند سازی و آموزشی و همچنین ارزیابی و ارزشیابی مجدد و منظم دو تا سه ماهه از میزان پیشرفت برنامه های ارائه شده به مراجع است . در حقیقت جلسات تیمی کمک می کند که وقت مراجع و کادر درمانی به بیهوده و درمانهای موقتی و علامتی سپری نشود و با برنامه ای از پیش تعیین شده و مرحله بندی شده به درمان و یا بازتوانی و یا توانمندسازی زیربنایی کودک پرداخته شود.

در جلسات تیمی ، ، آقایان دکتر ابراهیم پیشیاره ،سرپرست علمی کل کلینیک ، ربوبی ، سرپرست سایت کاردرمانی ذهنی و روان سنجی ،اخوان سرپرست سایت بازی درمانی و حق شناس سرپرست سایت گفتاردرمانی حضور می یابند .

طی جلسات ارزیابی گروهی ، ارزیابی دقیقی از ابعاد ذهنی ، جسمی ، حرکتی ، رفتاری ، ارتباطی، هیجانی ، حسی و مهارتی صورت می گیرد و ضرورت ارجاع به سایت تست و ارزیابی ، جهت بررسی دقیقتر هوش بهر و ... مورد بحث قرار می گیرد .
به سوالات خانواده ها در خصوص وضعیت کودک و روشهای حل و یا تخفیف مشکل پاسخ داده می شود و برنامه ی جامع دو یا سه ماهه ای برای کودک طرحریزی می شود . همچنین به حسن اجرای مداخلات درمانی برنامه پیشین که توسط درمانگران زیر مجموعه سایت های 5 گانه درمانی نظارت می شود.
جلسات تیمی در مجتمع توانبخشی عصبی رشد به نوعی قطب نمای نقشه درمانی ای است که برای مراجع توانمندی و سلامت را به ارمغان می آورد . [ بازگشت ]

اگر از کارکرد درمانی و یا ارتباطی یک درمانگر رضایت کافی ندارم چه کنم ؟

همواره تلاش مجموعه مدیریت و درمانگران مجتمع توانبخشی عصبی رشد بر این محور استوار است که در چارچوبی علمی و تخصصی ، حداکثر رضایت ممکن مراجعین حاصل شود .
با این وجود در صورتی که به هر دلیلی ، شما از کارکرد یک درمانگر بخصوص رضایت کافی ندارید به ترتیب موارد زیر را در نظر داشته باشید و اجرا فرمایید .
1 ) پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که درمانگران نیز انسان و طبیعتا جایز الخطا هستند لذا اشتباهات کوچک ، بسیار معدود و نادر درمانگران را به چشم خطاپوش و بخشاینده بنگرید .
2 ) در صورتی که احساس کردید تعداد ، تواتر و شدت اشتباه بالا بوده و به برنامه درمانی فرزند دلبندتان ضربه وارد می کند ، حتما ابتدا به طور بسیار دوستانه و ساده قضیه را با خود درمانگر مربوطه مطرح نمایید .
3 ) در صورتی که پس از تذکر شما ، رویه تغییر نکرد و اشتباهات تکرار شد ، حتما در اولین فرصت ممکن با نوشتن مورد ، توصیف دقیق مساله ای که به نظر شما اشتباه و خطای درمانگر است و تاریخ دقیق و مکان وقوع آن مساله ، آن را با سرپرست سایت مربوطه در میان بگذارید . برای این مساله تقاضا داریم حتما همچون همیشه محبت نموده و در فرصتی مناسب ، پس از هماهنگی با سوپروایزر کلینیک ( سرکار خانم ربانی ) تقاضای وقتی 5 دقیقه ای برای ملاقات ضروری با سرپرست سایت داشته باشید .
سرپرست سایت ها به ترتیب عبارتند از : ( سرپرست سایت کاردرمانی جسمی : آقای دکتر پیشیاره ، سرپرست سایت آموزشی : آقای ربوبی ، سرپرست سایت بازی درمانی : آقای اخوان ، سرپرست سایت گفتاردرمانی : آقای حق شناس، و سرپرست کل کلینیک : آقای دکتر ابراهیم پیشیاره )
4 ) در صورتی که درمانگر مربوطه ، یکی از سرپرست ها بود ، یا مساله و روند اشتباه پس از مطرح کردن مشکل با سرپرست ، همچنان از طرف درمانگر خاطی ادامه پیدا کرد و یا به هر دلیلی ترجیح می دادید که مساله را با ایشان در میان نگذارید یکی از دو طریق زیر را مورد اقدام نهایی خود قرار دهید :
الف ) نوشتن دقیق مورد نگرانی تان با ذکر نام و نام خانوادگی فرزندتان ( مادر یا پدر .... ) ، تاریخ و مکان وقوع و نام درمانگر مرتبط و تقاضا یا پیشنهاد شما برای حل مشکل . و سپس انداختن نامه داخل صندوق انتقادات و پیشنهادات مجتمع
( شایان ذکر است صندوق انتقادات و پیشنهادات مجتمع تنها توسط آقای دکتر پیشیاره و بصورت منظم هر 3 روز یکبار مفتوح و نامه ها با رعایت دقت و امانت بررسی می شوند )
ب ) اعلام تقاضای وقت 5 دقیقه ای ملاقات با سرپرست کل کلینیک ( آقای دکتر ابراهیم پیشیاره ) به سوپروایزر مجتمع : سرکار خانم ربانی . و مطرح نمودن شفاهی و دقیق مورد در حضور آقای دکتر پیشیاره .
شایان ذکر است درخواست می شود جز در موارد بسیار حاد و اشتباهات و خطاهای احیانا شدید ، مورد ( ب ) را آغاز پیگیری های خود ندانید .
با این امید که درصد خطاهای ما به حداقل و درصد رضایت شما مراجعین گرامی به حداکثر ممکن برسد . [ بازگشت ]
  • خدمات درمانی، توانمندسازی عصبی شناختی، توانبخشی عصبی
  • کانال تلگرامی
  • فرم درخواست آنلاین مشاوره توانبخشی کاردرمانی و تعیین وقت ویزیت